audiobook

100 Përralla klasike

Shkrimtari Teatri i kukullave

6 months ago

Shpernda

Fillo shembullin
Fillo librin e plote.

Chapters list 100 items


01-Dhia Amaltea
02-Hera,Bashkeshortja Xheloze
03- Simboli i Paqes
04- Gjigandet Otos dhe Efialtes
05-Aferdita dhe Molla e Arte
06-Pigmalioni dhe Galatea
07-Mbreti i Midas
08-Hakmarrja e Hefestit
09-Artemisa dhe Orjoni
10-Apolloni Perendia e Muzikes
100-Lepurushi Donovan
11-Vazoja e Pandores
12-Orfeu dhe Euridika
13-Lindja e Herkulit
14- Bemat e Herkulit
15-Bema te Tjera te Herkulit
16-Thembra e Akilit
17-Kali i Trojes
18-Uliksi dhe Ciklopi
19-Pelhura e Penelopes
20-Dedali dhe Ikari
21-Tezeu dhe Minotauri
22-Filli i Arjanes
23-Jazoni dhe Argonautet
24-Bashka e Arte
25-Princi Bretk
26-Streha e Fresket
27-Xhirafa Rafaela
28-Carli shkon per zbulime
29-Tili,Tigri Frikacak
30-Gjerdani i Beles
31-Arushi Bruno dhe Bletet
32-Dy Luanet e vegjel Camaroke
33-Nje Mik per Karlin
34-Piluja dhe Bananet
35-Kokolino Pastroi Dhembet
36-Nje Majmun i Shkathet
37-Festa e Hipopotaneve
38-Akullorja
39-Bananet
40-Cironkat
41-Cerdhja
42-Drita,Dita dhe Dituria
43-Dhurata
44-Era,Ermali dhe
45-Embelsira
46-Flutura
47-Gonxhja dhe Gushkuqi
48-Xhirafa
49-Hena
50-Iriqushja
51-Jola dhe Jetmiri
52-Koha
53-Liria
54-Lluca
55-Macja dhe Miu
56-Nena
57-Njeri
58-Orendite
59-Portokallja
60-Qukapiku
61-Reja
62-Rruga
63-Sepata
64-Shiu
65-Topi
66-Thonjte
67-Ura
68-Vesa dhe Vala
69-Xixellonja
70-Xhupi
71-Ylberi
72-Zemra
73-Zhguni
74-Mjelmat e Egra
75-Rosaku i Shemtuar
76-Kapelja e Violetes
77-Pusi i Vjeter
78-Qaforja per Billin
79-Kembora e Krricit kokeforte
80-Zjarr
81-Kacurreli dhe Djepi
82-Nje Fjongo per Rejezen
83-Nyja e Katerines
84-Feliksi,Macoku Genjeshtar
85-Veza e Pashkes
86-Qetesi Kua Kua
87-Bebi dhe Trendafilat
88-Izidori Mendjemadh
89-Hipopotami Fluturues
90-Peshku i Kuq
91-Miushja dhe Zhakodi
92-Me Autostop
93-Gaetan Zgalemi
94-Breshka Guximtare
95-Peshqit e Dashuruar
96-Gomari Mburravec
97-Vellai i Vogel
98-Fluturimi i Lila Pulebardhes
99-Vrapo Lepurush
Reviews (2)
  • Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit, sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt. Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo.

Write a review
Post your Comment

Information

PUBLISHER:

ISBN:

RELEASED: 0000-00-00

FORMAT: audiobook
.